Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kočárkem po Sokolově

6. 10. 2007

Člověk si všímá problémů až když se jej osobně nějak dotýkají. Občas se vydáme s rodinou pěšmo (tudíš ekologicky) navštívit s naší malou dcerkou ( 8 měsíců - Karolínka ) dědečka a babičku do části města zvanou Šenvert. Na první pohled se může zdát, že trasa je přímá a pro chodce úplně ideální. Pro kočárek bych si předtavoval však jiné pohodlí. Cesta k řece Ohři jakžtakž ujde. Musíme zvolit  frekventovanou cestu přes řeku, kde jezdí jedno auto za druhým (ul.Kraslická), kde volíme raději chodník v protisměru jedoucích aut. Můžeme však jít i po druhé straně, přechod je před křižovatkou "u Praktiku, 2.světelná). Zde je nutné přejít na druhou stranu do již zmíněného protisměru a pokračujeme přes další most (nad kolejemi) a míjíme další křižovatku "tzv.téčko) nad servisem pana Langa. Odtud je to ještě dalších sto metrů ku přechodu.

Zdárně jsme tedy zdolali rušnou vozovku a vydáváme se směrem k vytouženému cíli. 

Z tohoto popisu pro mne jako bývalého člena zastupitelstva vyplývá, že je dobré se pohybovat po městě pěšmo, udělat si občas vycházku i do míst, která nejsou na první pohled zajímavá. Jsou to však součásti města a ve městě bydlí lidé. Snad někoho napadne se systematicky zabývat problematikou pěšího pohybu po městě, cyklotras nevyjímaje.

Je zde nedostatečně vyřešeno mnoho míst, kde kočárek sjíždí a najíždí na chodník, kde se musíte vyhýbat vzrostlému křovisku, kde je chodnímk zanesený hlínou (viz.např.chodník na d servisem p.Langa).

  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

kočárky

(MR.., 11. 12. 2008 20:19)

souhlas, některé věci si člověk uvědomí, až když např. začne jezdit s kočárkem..