Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chybí kontejnery na tříděný odpad

14. 1. 2016
 • 17.12.2015

  dotaz:
  Modré kontejnery na papír Předem děkuji spoluobčanům města za třídění odpadu, rok od roku je znát, že jsme se to naučili. Tím ale vzniká problém v počtu kontejnerů a nepořádku kolem nich. Já bydlím na hranici ulic Plzeňská, Slezská a Jednoty, kde máme na travnatém ostrůvku dva na plast, jeden na papír a jeden na sklo. Papír se vyváží tuším v úterý, ale již v pátek se vám nemusí podařit do něj papírový odpad přidat. A to ani v okolí (u pošty, restaurace "U Nohy"). Potom se okolo povalují kartony a igelitky nahrazující samotný kontejner do doby, než zafouká vítr. Volal jsem na Sotes, zda by nebylo možné jeden modrý na papír přidat či ho vyvážet dvakrát týdně - bohužel prý nejsou peníze. Věřím, že podobný problém je místy ve městě více, proto prosím o kontrolu postižených míst a variantu jejich řešení.
  ~ Lukáš Mareš

  odpověď:
  Dobrý den, v lokalitách, kde se začne více třídit odpad, se situace nejprve monitoruje, pokud vyplyne zvýšená potřeba odpadových nádob, přistaví se další kontejner.
  ~ Ing. Jaromír Dvořák, ředitel SOTES s.r.o.

  (zdroj: www.sokolov.cz, rubrika: Napište starostovi)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

V ulici Jelinkova je to tragédie

(Jiří, 17. 1. 2016 9:23)

Je zde umístěno 5 velkoobjemových kontejnerů po celé délce ulice. S tříděným se musí doprostřed asi 800 metrů dlouhé ulice. Možná by stálo za to, umístit ke každému velkému kontejneru 1 žlutý na plast a 1 modrý na papír. To je ale móc práce ... a potom zredukovat velkoobjemové na menší počet menších kontejnerů a tím platit za směsný odpad méně skládkové společnosti....