Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bioodpad konečně zdarma a město příkladem?

7. 12. 2015

Na sokolovském sběrném dvoře je možné konečně odkládat neomezené množství biologicky rozložitelného odpadu zdarma. Dobrá zpráva na konci vegetačního období ... Věřím, že mnohé městské organizace nebudou nyní odkládat listí, větve, jehličí a pod. do směsného odpadu a budou s ním jezdit na sběrný dvůr nebo si objednají službu SOTESu.

S novým miniseriálem na odpadové téma uveřejněném v prosincovém Patriotu se můžeme těšit, že i městské organizace začnou správně přistupovat k odpadu. Jídelny budou třídit tetrapak, plechovky, jiné organizace nebudou vyhazovat nefunkční svítidla tam, kam nepatří ...

Stěžejní "odpadářskou" organizací jsou sokolovské technické služby, které spravují i sportovní areál tzv. Baník. V areálu se nachází několik nájemců (kluby - tenisový, fotbalový, hokejový - s obrovskou "produkcí" především PET lahví) a též vlastní organizační složka (ubytovna), které má sice v příštím roce již začít podle nejmenovaného zdroje odpovědně třídit v souladu se zákonem, ale do té doby se bude dít vše podle "starých not". Každé pondělní ráno tak bude do doby instalace dalších barevných kontejnerů brázdit zdejší areál "popelářský" vůz pod taktovkou SOTES s.r.o.

Jiří Korbel ml.

 

Náhledy fotografií ze složky Baník třídění

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář